یادگیری زبان انگلیسی فقط در 100 روز

امروز با رئیس تعدادی زبانه یکی دانش سرا های برنده یکسری زبانه جنوب طهران و وب سایت فراگیری زبان ای ترتیب داده

توسط مدیر سایت در 26 خرداد 1402

امروز با رئیس تعدادی زبانه یکی دانش سرا های برنده یکسری زبانه جنوب طهران و وب سایت فراگیری زبان ای ترتیب داده ایم و از وی سوالاتی پرسیده ایم که شاید برای شما هم جذاب باشد و به مسیر یادگرفتن گویش شما یاری دهد.
خودتون و سوابقتون رو برای ما معرفی نمائید؟

مصطفی علی بیدگلی هستم، متولد ۱۳۶۸، مدرک لیسانس مترجمی گویش انگلیسی و مدیریت گروه دانشسرا های فراست نوین و وب سایت یادگرفتن لهجه فرالن هستم.
چندین گویش بلدید و چه زبانهایی را درس دادن می‌کنید؟

فعلا به طور تقریب ۱۰ لهجه انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، روسی، ایتالیایی، ترکی استانبولی، پرتغالی، لاتین و مقداری چینی بلدم و شش لهجه اولیه را بی نقص درس دادن می‌کنم و سایر را صرفا حرف میکنم و چندین گویش دیگر را هم نظیر هلندی و سوئدی و رومانیایی را هم به جهت مشابهت با بقیه لهجه ها متوجه میشوم.
چه طور این تمامی گویش حافظه گرفتید؟

از سن تحت، خیر سالگی عاشق لهجه ها بودم و پس از کامل شدن انگلیسی فورا در سن ۱۵ سالگی به طور همزمان استارت به بادگیری فرانسوی و اسپانیایی کردم و هر سه سال گویش جدیدی را استارت کردم و الان در سی و سه سالگی حدودا اکثر آن‌ها‌را مسلط هستم.
چرا این کلیه لهجه؟ آیا به دردتان خورد؟ غرض خاصی هم داشتید؟

پرسش خیر میباشد. اینجانب خودم را ترجمه کننده، استاد و گویش شناس می‌دانم. دلداده گویش هستم و ریشه شناسی هستم. میدانم کدام لغت از کدام لهجه وارد چه گویش دیگری گردیده‌است و تاریخچه اکثر زبانها را می‌دانم. آغاز او‌لین هدفم معنی کننده تعدادی زبانه شدن بود و بعد از آن در سن بیست سالگی احداث دانش سرا تعدادی زبانه را در رمز داشتم هنگامی در سن بیست و سه سالگی موسسه خودم را زدم، کل اندیشه و ذهنم سمت تربیت مدرسین و شاگردان تعدادی زبانه بود که طی دهه عملی شد و اینک دانش سرا ما چیزی حدود شصت مدرس یک سری زبانه و صد ها محصل یکسری زبانه داراست و الان هم که با شما سخن می‌کنم در تفکر رویش میلیون ها اهل ایران تعدادی زبانه از روش سایتمون Feralan.com هستم و اطمینان دارم عملی میشه زیرا ما امتحانمون رو پس دادیم و کارشناس این شغل هستیم.
سود این فعالیت چیه؟

هر زبانی یک شخصیت نو بهتون میده و این پاراگراف حقیقتا واقعیت محضه. زمانی شما چندین زبانه میشید عملا یک سری شخصیت دارید با چند فرهنگ وتمدن و نژاد و عقبه و تاریخچه. تعدادی و یک‌سری فرهنگ و تمدن را بلدید و با ادبیات و هنر آنجا شناخت دارید و چند منش جلوی روی شماست و از نظر شغلی و مهاجرتی، تحصیلی و حتی شغل در مرزوبوم خودتون هم آپشن ها و تعیین های بسیار بیشتری نسبت به سایرین دارید.
مدام میگید فقط دانشسرا ۸ زبانه کشور ایران میباشید. چقدر این داعیه واقعیه؟

مدام گفتم و گشوده هم مبگم ما مثل دانش سرا های نامی و قدر کشور ایران شعبه های متعددی نداریم، تنها سه شعبه داریم اما تعداد گویش های ما و معلمین و شاگردان تعدادی زبانه ما در همین سه شعبه از هر مکان دیگر بیشتر میباشد که‌این داعیه به راحتی از کلاس های حضوری، زبان نیو کلیپ های اینستاگرام، یوتوب و سایتمون به طور کامل معلومه. خیلی از دانشسرا ها مبتلا یک گویش آن هم به صورت ناقص یا این که نصفه می‌باشند اما ما در هر لهجه خروجی تربیت معلم حرفه‌ای داریم و اکثری بعد از به چنگ آوردن گواهی هجرت می نمایند البته گشوده هم با ما در مورد می باشند.
سیستم آموزشی شما در بخش حضوری و آنلاین چیست؟

در‌حالتی که به وبسایت تخصصی ما رجوع کنید همگی چیز را آنجا کامل توضیح داده ایم. در صورتیکه بخواهم خیلی خلاصه بگم سیستم آموزشی ما در یادگرفتن گویش انگلیسی برای خردسالان کتاب First Friends، نوجوان ها Hey There و بزرگسالان Top Notch و آن گاه هم FCE و CAE و CPE. در وبسایت ما در منو فراگیری آنلاین لهجه انگلیسی جزئیات و سطح بندی ها نوشته شده. در لهجه اسپانیایی دسته Sueña، در گویش فرانسوی Taxi، در گویش آلمانی Starten Wir، در گویش ترکی استانبولی Istanbul، در لهجه روسی راه و روش روسیه، در گویش ایتالیایی Espresso و چینی هم با یکسری کتاب شغل میکنیم. متدی که در هر گویش داریم Eclectic و دستچین میباشد اما مهمترین نصیب آن عدم به کار گیری طلبه از لهجه مادری (فارسی) در کلاس ها میباشد. به این سیرتکامل شخص متصور می‌شود که انگار در میهن متبوع میباشد و هیچ کس فارسی سخن نمی نماید و وی ناچار میباشد با ارشاد ظریف و فراگیری درست اساتید، آهسته آهسته لهجه مقصود را سخن نماید تا شیوه بیفتد. حتی خردسالان و نوجوان ها اموزشگاه های حضوری و آنلاین ما هم حق به کار گیری از فارسی را مگر در موقعیت خاص و جزیی ندارند و به همین برهان میباشد که خروجی بهتر داریم.

فراگیری لهجه های فرنگی
چطور متوجه می‌شوید که فارغ از به کارگیری از گویش فارسی شخص چیزی حافظه گرفته میباشد؟

اساتید آن قدر عصر چشم و ماهر می باشند که می‌دانند کجا و چه هنگامی و چطور مقاله را جابجایی دهند و با سوال و پیگیری و تکالیف منظم، دائما در هم اکنون تحلیل کردن شاگردان می‌باشند. عمل های متنوع کلاسی نظیر کاردستی و بازی ها هم خیلی به فراگیری خردسال ها یاری می نماید. و ضمنا سوپروایزرهای قسمت حضوری و آنلاین ما دائما در درحال حاضر نظارت کردن شغل اساتید، سوال های زمان ای و گفتمان و حیث سنجی در میان ترمی از شاگردان می‌باشند. تعامل در بین اساتید و شاگردان در گروه ما بسیار بالا میباشد.
چقدر روی وب سایت فرالن مطمئن می باشید و آن را یک کدام از شایسته ترین ها میدانید؟

اولا این را بیان کنم که مثال تارنما ما نیست به یک‌سری استدلال. زیرا صرفا آموزشگاهی هستیم که وب سایت اکتیو داریم و به طور همزمان کلاسهای حضوری و آنلاین مستقل داریم. ثانیا وبسایت ما هزاران هزار نوشته‌ی علمی و کتاب بدون پول، فیلم و ویدیو کالا خودمان در حوزه های لغت ها، گرامر، یادگرفتن و ... وجود داراست و هر روز کتاب های بیشتر و مقاله ها جدیدتر منتشر می‌شود و شبکه یوتوب فرالن هم فعال میباشد. خیلی کلی بخواهم بیان‌کنم آن چه خوبان همگی دارا‌هستند ما یک جا داریم و روز آپ دیت به بخش های متفاوت آن که در تاریخ کشور ایران زمین شغل نشده اضافه می‌کنیم. مثلا حوزه توریسم و معرفی جاهای تاریخی را جدیدا اضافه کرده ایم که در نوع بی سابقه میباشد و حوزه های ورزشی و سینما هم به زودی اضافه خواهند شد. غرض ما در بعدی مجاورت این میباشد که هر فارسی زبانی در سرتاسر جهان در هر زبانی چیزی تایپ کرد که مرتبط با گویش بود، در هر هشت گویش جانور در تارنما، فرالن او‌لین گزینش آن جست و جو باشد که ایمان دارم به زودی رخداد خواهد زمین خورد. زیرا دسته بسیار توانا پشت فعالیت میباشد.
سفارش یا این که پیشنهاد ای برای دوستان؟

در یادگیری گویش بردبار باشند و شتاب نکنند. یادگیری فرصت میخواهد و بایستی شکیبا بود. مسیر را آرام و پیوسته بروند و از آن لذت ببرند. هل بودن تنها حکم تخریب را داراست ولی تداوم یادگیری، خروجی خوب خواهد داشت. روزی یک مقاله خاطر بگیرید و مقاله گذشته را مرور نمائید. مرور راز توفیق میباشد. لهجه را معاش فرمائید. خویش را در آن غرق نمایید و از حضور در کلاس ها نترسید. شیدا نادرست کردن باشید زیرا تا غلط نکنید چیزی خاطر نخواهید گرفت.

آخرین مطالب